Pakavimas ir žymėjimas

Tinkamas pakavimas

Tinkama siuntos pakuotė:

 • Nėra laikoma prekės pakuote, išskyrus tinkamai storo kartono pakuotėse įpakuotas prekes;
 • Apsaugo siuntos turinį nuo išorinių veiksnių;
 • Nekelia pavojaus aplinkai, kitoms siuntoms, žmonėms;
 • Skirta transportavimui ir atitinka gaminio savybes (kartoninė dėžė, plastikinis/popierinis vokas, kartoninė tūta ir pan.);
 • Tokia, kurios turinį pasiekti ar sugadinti įmanoma tik pažeidus pakuotę;
 • Visiškai apsaugo siuntos turinį logistikos metu.

Dydis

 1. Bent viena transportavimo pakuotės plokštuma turi būti ne mažesnių nei 10 cm x 15 cm matmenų, kad ant jos būtų galima tinkamai užklijuoti pakuotės lipduką.
 2. Siuntos dydis negali viršyti 190 x 140 x 75 cm matmenų. Ilgiausios kraštinės ilgis – 190 cm.
 3. Siuntos dydžio parinkimas sistemoje – galimos reikšmės S, M, L, XL arba XXL. Dydžiai apibrėžiami taip:
  1. S – siuntos svoris iki 10 kg. Siuntos išmatavimai iki 22 x 16 x 12 cm.
  2. M – siuntos svoris nuo 10 kg iki 20 kg. Siuntos išmatavimai nuo 22 x 16 x 12 cm iki 45 x 32 x 25 cm.
  3. L – siuntos svoris nuo 20 kg iki 30 kg. Siuntos išmatavimai nuo 45 x 32 x 25 cm iki 90 x 65 x 50 cm.
  4. XL – siuntos svoris nuo 30 kg iki 60 kg. Siuntos išmatavimai nuo 90 x 65 x 50 cm iki 180 x 70 x 70 cm.
  5. XXL – siuntos svoris nuo 60 kg iki 120 kg. Siuntos išmatavimai nuo 180 x 70 x 70 cm iki 190 x 140 x 75 cm.

Pasirenkant siuntos dydį, ji turi tenkinti tiek svorio, tiek maksimalių išmatavimų sąlygą. Jei bent viena sąlyga netenkinama, turi būti pasirenkamas sekantis dydis. Pavyzdžiui, siunčiama 15 kg svorio siunta, kurios išmatavimai 20x15x10 cm. Tokiai siuntai negalima nustatyti dydžio S, kadangi viršijama svorio sąlyga, todėl turi būti pasirenkamas dydis M. Didžiausia galima pakuotė siuntoje – 60 kg.

Svoris

 1. Maksimalus siuntos svoris – 120 kg, t. y. bendras visų siuntoje esančių pakuočių svoris privalo neviršyti 120 kg.
 2. Turinio svoris turi būti toks, kad į rankas paimta transportavimo pakuotė nesulūžtų, nesuplyštų ir nebūtų pažeista kitais būdais.

Pakuotės tvirtumas ir užpildymas

 1. Siuntos pakuotė turi būti tokio tvirtumo, kad ant jos sudėjus 4-5 kartus didesnį svorį, pakuotė nesubliūkštų ar nebūtų sugadinta kitais būdais.
 2. Esant būtinybei ir, priklausomai nuo siunčiamų prekių savybių, tuščios ertmės pakuotėje turi būti užpildytos pakavimo priemonėmis (putplasčiu, vata, burbuline plėvele ir pan.). Pakuotėje gabenami daiktai turi būti apsaugoti nuo bet kokių apgadinimų transportavimo ir rūšiavimo metu, taip pat pakuotę vartant, kratant.
 3. Pakuotė turi būti: kieto kartono dėžė lygiais kraštais, vokas, tvirtas plastikinis maišas arba kartoninė tūta (priklausomai nuo siunčiamų daiktų savybių).
 4. Pakuotėje esantys daiktai neturi liestis tarpusavyje ir su išorinėmis pakuotės sienelėmis. Daiktams atskirti reikia naudoti pakavimo priemones (kartono lapus ir pan.).

Apklijavimas juosta

 1. Jeigu pakuotė – kieto kartono dėžė, ją būtina apklijuoti lipnia juosta per visą apimtį mažiausiai trijose vietose, kad pakuotė logistikos metu išlaikytų viduje esantį turinį ir neatsidarytų.
 2. Rekomenduojama naudoti juostą su įmonės pavadinimu, logotipu ar kitais apie įmonę liudijančiais ženklais. Jeigu siuntos pakuotės lipdukas buvo pamestas, nuplėštas ar kitaip prarastas, tokiu būdu būtų lengviau identifikuoti siuntos savininką.

Skysčiai

 1. Skysčiai privalo būti specialiose, visiškai sandariose talpose, kad vartant pakuotes skysčiai neištekėtų. Talpų kamščiai/kamšteliai ar dangčiai/dangteliai turi būti su apsaugomis (kad jie neatsisuktų, nenukristų).

DĖMESIO! Rekomenduojama siuntos pakuotę įvynioti į tamprią pakavimo plėvelę. Kad siunta būtų papildomai apsaugota nuo galimų išorinių veiksnių.

Tinkamas žymėjimas

Kiekviena siuntos pakuotė privalo turėti PACKY sistemoje sugeneruotą ir kokybiškai atspausdintą lipduką su visa reikalinga pristatymo informacija ir brūkšniniu kodu, kuris atskiruose logistikos etapuose galėtų būti nuskenuojamas.

Reikalavimai:

 • Siekiant tinkamai užklijuoti siuntos lipduką, bent viena pakuotės plokštuma turi būti ne mažesnių nei 10 cm x 15 cm matmenų;
 • Brūkšninis kodas negali būti apklijuotas lipnia juosta ar uždengtas kitomis priemonėmis, trukdančiomis tinkamai jį nuskenuoti;
 • Pagrindinė siuntos informacija privalo būti aiškiai įskaitoma ir negali būti apklijuota lipnia juosta ar kitomis priemonėmis, trukdančiomis perskaityti siuntos informaciją;
 • Lipdukas privalo būti užklijuotas tiesiai ir ant didžiausios pakuotės plokštumos.
 • Ant pakuotės negali būti senų ir neaktualių lipdukų. Jeigu seno lipduko pašalinti nepavyksta, privaloma aiškiai perbraukti ar kitaip pažymėti, kad tai nėra naujausias siuntos lipdukas.

DĖMESIO! Rekomenduojama visada patikrinti: ar lipdukas yra tinkamai užklijuotas ir pritvirtintas ant pakuotės.